Design a site like this with WordPress.com
Для початку

Райдер

Цей розділ містить перелик технічних та побутових умов, за яких виконавець почуватиметься комфортно до, під час та після виступу. Від яких залежить якість наданих виконавцем послуг замовнику.

Технічна частина

Велика Шотландська (або гірська) Волинка – гучний інструмент, на відкритих площах її можна почути на відстані до 1 км, у гірській місцевості – 3-5 км. Тому варто продумати як її ефективніше використовувати. У приміщенні, особливо невеликому і безлюдному може “тиснути на вуха”, якщо грати тривало – все залежить від фонового рівня шуму – якщо людей багато, велике приміщення і є “відчутний” фоновий шум, то волинка цілком органічно може вписатися.
Також волинка перед грою потребує налаштування та розігріву. Якщо ви хочете зробити сюрприз з “елементом несподіванки”, то мені знадобиться звукоізолююче приміщення (або таке, де не буде чути налаштування інструменту) де я зміг би налаштувати і розігріти інструмент. Також інструмент чутливий до температури навколишнього середовища і від цього залежить його якість звуку. Гранична температура гри на волинці на вулиці 5°С, комфортна від 15 до 25°С
Екстремальна – близько 0 С до -2 С. Вкрай екстремальна від -5 до -10. Вітер та вологість лише посилюють екстремальність умов.
Відповідно до температурних даних можна виходити з середовища (або приміщення) з комфортною температурою в граничну або екстремальну виходами на кілька хвилин і назад у тепло. Як варіант на вулиці з граничною та екстремальною температурою можна поставити газові пальники або розвести багаття (якщо дозволяє простір, де відбувається захід). Гра при вкрай екстремальній температурі (-5…-10 і нижче) не бажана (або просто неможлива при деяких додаткових погодних умовах), але можлива протягом хвилини, поки не почне замерзати тростина (елемент волинки, що звучить, чутливий до температури і вологості).
Оскільки велика шотландська волинка енергоємний інструмент, що вимагає енергії для гри, зазвичай волинники грають по 3-5-8 хвилин, з перервами в 10-15 хвилин (може менше, може більше, залежно від особливостей сценарію).
Звук у волинки “безперервний”, не робить пауз, має постійний рівень гучності – не можна на прохання грати “тише” або “голосніше”. Для “запуску звучання” інструменту потрібен деякий час: 5-10 сек. на надування мішка і “страйк” – “запуск” бурдонів та чантера інструменту. Це означає, що швидко “стартанути”, як, наприклад, на трубі або скрипці, не вийде, якщо не попередньо надути мішок і запустити бурдони.
Костюм волинника передбачає безліч “деталей” та деяку специфіку, тому бажано волинника забезпечити гримеркою, або приміщенням, де б могли лежати речі, щоб вони нікому не заважали і щоб сам волинник був спокійний за речі, що їх ніхто не чіпає навмисно чи ненавмисно.
Волинка не потребує звукопідсилювальної апаратури, за винятком хіба що якщо їй акомпануватиме рок-група, чия потужність все ж таки може її перекрити.
Ідеальною та ефективною для волинки буде участь у спільній грі з духовим або струнним оркестром за наявності у оркестрів партій прописаних під волинку в Сі-бемоль мажор зі зниженою 7-ою.
Діапазон волинки – 9 нот: ля-бемоль, сі-бемоль, до, ре, мі-бемоль, фа, сіль, ля-бемоль, сі-бемоль. Можна отримати “додаткову” ноту – ре-бемоль і іноді сіль-бемоль – але ці ноти, особливо сіль-бемоль нестійкі.
Варто врахувати, що нотний запис для шотландської волинки ведеться в тональності ля-мажор зі зниженою сьомою і відповідно волинники називають ці ноти так, як вони вказані в нотних записах для волинок: сіль, ля, сі, до-дієз, ре, мі, фа -Дієз, сіль, ля (сподіваюся читач не заплутається). Традиційне звучання великої шотландської волинки си-бемоль не 466 гц, а діапазоні від 476-480 (деякі 482). Мій інструмент звучить у 476 гц (+/- 5 гц в залежності від температури і тростини). Але для оркестру я можу використати спеціальний чантер – 466 гц. і відповідно налаштувати бурдони волинки. Про це треба заздалегідь попередити волинника (наприклад, грати з оркестром чи групою).

Побутова частина

Обов’язково необхідно забезпечити волинника на час роботи питною водою. Якщо волинник знаходиться на локації більше 2-3 годин, то і “перекусами” чи повноцінною їжею.
Замовник забеспечує виконавцю трансфер, якщо локація знаходиться у “важкодоступному” місці або поза межами Києва. Самостійно виконавець може дістатися до локації, якщо вона розташована біля метро (до 10-15 хвилин пішки).
В будь якому разі особливості умов роботи та логістика та відповідно до них гонорар обговорюються безпосередньо з виконавцем.%d блогерам подобається це: